26. Vergi Haftası Basın Bülteni

BASIN BÜLTENİ
23.02.2015

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

26. Vergi Haftası bu yıl 23 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Bu kapsamda;

  • İllerinde 2014 yılında verilen beyannamelerde ilk 3’e giren gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine Vergi Haftası anısına hazırlanmış plaketler işyeri ziyaretlerinde veya düzenlenecek toplantılarda verilecektir.
  • Vergi Haftası etkinliklerinde, mükellef hizmetleri hakkında bilgi veren Gelir İdaresi Başkanlığı tanıtım filmi  gösterimi yapılacaktır.
  • Türkiye genelinde 449 Vergi Dairesi, ödev ve yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükellefleri hafta boyunca işyerlerinde ziyaret ederek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerilerini alacaktır.
  • Vergi Haftası için hazırlanan “Vergi Geleceğimizdir Vergisiz Kazanca İzin Vermeyelim” sloganının yer aldığı afişler tüm illerde vatandaşların yoğun olarak bulundukları kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve toplu taşıma araçları vb. yerlere asılacaktır.
  • Futbol, basketbol ve voleybol müsabakalarında sporcular tarafından Vergi Geleceğimizdir Vergisiz Kazanca İzin Vermeyelim yazılı pankartlarla maçlara çıkılacaktır.
  • Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Defterdarlıklar bünyesinde üniversiteler, serbest muhasebeci mali müşavirler odası ve diğer meslek odaları ile işbirliği yapılarak vergi konulu seminer ve paneller düzenlenecektir.
  • 81 ilde yaklaşık 15.000 öğrenci vergi dairelerine davet edilerek vergi bilinci konusunda bilgilendirme yapılacak ve öğrencilere çeşitli hediyeler verilecektir.
  • Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği çerçevesinde Türkiye genelindeki okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak başlatılan Vergi Bilincini Geliştirme Eğitimlerine hafta boyunca devam edilecektir. Ayrıca vergi daireleri personeli tarafından okullar ziyaret edilerek vergi konusunda bilgilendirme yapılacak ve okullara Vergi Geleceğimizdir Vergisiz Kazanca İzin Vermeyelim sloganının yer aldığı afişler asılacaktır.
  • Vergi dairesi çalışanlarının motivasyonunun arttırılması ile mükelleflerle iletişimin geliştirilmesi amacıyla illerdekişisel gelişim seminerleri  düzenlenecektir.

Gelir İdaresi Başkanlığı, vergisini ödeyerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmektedir.

 

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir