Aman dikkat! Hayalleriniz bir anda kabusa dönüşmesin

Her seferinde yeni yöntemle vatandaşı tuzağa düşüren dolandırıcılar, bu kez hedeflerine ev almak ya da kiralamak isteyenleri koydu.

aman-dikkat

Son günlerde ev almak ya da kiralamak isteyenlerin kurdukları hayaller dolandırıcılar sayesinde bir anda kabusa dönüşüyor.

Habertürk’ün haberine göre, İşte “şeytanın bile aklına gelmez” dedirten dolandırıcıların kullandığı son yöntem: İnternet üzerinden ev satılan ya da kiralanan siteler üzerinde ilan veren dolandırıcılar, evin fiyatını rayicinin çok altında belirliyor.

Evin özelliklerini ve çekici fotoğraflarını görenler fırsatı kaçırmamak için telefona sarılıyor. Telefonun ucundaki dolandırıcı “Evi şu anda gösteremediğini ancak fotoğraflardakinin aynısı olduğu ve çok sayıda talebin geldiğini” söylüyor. Ardından “Eğer evi kaçırmak istemiyorsanız kapora yatırın, ev sizin” diyor.

Oldukça uygun fiyata sunulan evi kiralamak ya da almak isteyenler kaporayı yatırıyor. Ancak bu oyuna gelenler ne o evden ne de kaporadan bir daha haber alamıyor.

İlanlara yazılan isim de yine genellikle emlak işleriyle uğraşanlardan seçiliyor. Hiçbir şeyden haberi olmayan emlakçılar da bir anda mağdur duruma düşebiliyor.

Uzmanlar, evi görmeden ve karşısındaki kişinin güvenilirliğinden emin olmadan kimseye para verilmemesi konusunda vatandaşları uyarıyor.

 

http://www.muhasebenetwork.com/aman-dikkat-hayalleriniz-bir-anda-kabusa-donusmesin.html

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir