İşletmeler dikkat! Bildirim için son 8 gün

Sanayi Sicil Belgesi sahibi sanayi işletmelerinin verdiği yıllık işletme cetvellerinin verilmesi süresi sona eriyor. İşletmeler, cezai durum ile karşılaşmamaları süresi içinde bildirimini vermeleri gerekiyor.

Isletmeler-dikkat-Bildirim-icin-son-8-gun

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan (İSMMMO) yapılan açıklamada, Sanayi Sicil Sistemine dâhil olarak Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmelerin, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. maddesi gereği bir önceki yıla ait bilgileri içeren Yıllık İşletme Cetvelleri’ni her yılın ilk dört ayı içerisinde; 1 OCAK – 30 NİSAN 2015 tarihleri arasında bildirim mecburiyetleri bulunduğu belirtildi.

İSMMMO Başkanı Dr. Yahya Arıkan imzalı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın; https://sanayisicil.sanayi.gov.tr Internet adresinden veya https://www.sanayi.gov.tr/ Internet adresinde “E-Hizmetler” menüsü içinde “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi” başlıklı bölümden elektronik ortamdan verilmesi gerekmektedir. Sanayi Siciline kayıtlı bulunan işletmelerin bahsedilen yükümlülüğü yasal süresi içinde yerine getirmemeleri halinde İdari Para Cezası UYGULANACAKTIR.
İşletmelerin cezai durum ile karşılaşmamaları için 2015 yılı Nisan ayı sonuna kadar 2014 Yılı “Yıllık İşletme Cetveli” bildirimini vermeleri gerekir.”

 

Kaynak: Muhasebe Network

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir