SGK’ya gitmeden SSK-SGK tüm borçlarınızı yapılandırabilirsiniz !

6552 sayılı Kanunla 5510 sayılı Kanuna ilave edilen geçici 60. madde ile 2014/Nisan ve önceki aylardan kaynaklanan SGK alacaklarının TEFE/ÜFE-Yİ-ÜFE aylık değişim oranları üzerinden güncellenerek hesaplanması suretiyle peşin veya taksitler halinde ödenmesine imkan sağlanmıştır.

sgk-15

Kapsama giren borçlarını geçici 60. madde uyarınca yeniden yapılandırmak isteyen işverenler en geç 31/12/2014 tarihine kadar ilgili sosyal güvenlik merkezine elden veya posta kanalıyla başvuracakları gibi başvurularını e-Sigorta kanalıyla da yapabileceklerdir.

Bu amaçla www.sgk.gov.tr adresinden “e-SGK” – “Diğer Uygulamalar” seçeneği işaretlenmek suretiyle erişilen “4-A İşveren Yapılandırma Başvuru Giriş/Ödeme Planı Görüntüleme” ekranı vasıtasıyla e-Sigorta kullanıcı kodu ve şifresi girilmek suretiyle geçici 60. madde kapsamında yapılandırma başvurusunda bulunulması mümkün bulunmaktadır.

Diğer taraftan, yeniden yapılandırma başvurularının e-Sigorta kanalıyla gönderilmesinin ardından ilgili sosyal güvenlik merkezince yapılandırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından,her bir alacak türü için ayrı ayrı olmak üzere ödeme planlarının bahse konu ekranda yer alan
“Ödeme Planı Sorgula” seçeneği vasıtasıyla görüntülenmesi mümkün olacaktır.
http://www.isakarakas.com.tr/

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir